Digitalizace služeb - Commis

Rok 2019, rok digitálního podnikání, tak zní slogan Asociace malých a středních podniků a živnostníků České Republiky. Jsme již v půlce roku, tak neváhejte a začněte digitalizovat také. Buďte inovativní a začněte používat unikátní komunikační aplikaci Commis.

Dne 28. května jsme se osobně účastnili kongresu HORECA 112 v Čestlicích, se zaměřením na digitalizaci služeb.  Níže Vám přinášíme hlavní poznatky:

,,Šest z deseti podnikatelů ve službách si dokáže něco konkrétního spojit s pojmem chytrá služba. Nejčastěji zmiňují ulehčení práce a komunikace,, dle Asociace malých a středních podniků a živnostníků České republiky. 

,,Nízké zastoupení podnikatelů v pohostinství v průzkumu (2 %) svědčí rovněž o tom, že segment gastro značně pokulhává za ostatními poskytovateli služeb, přičemž je zde obrovský prostor pro využití. Luboš Kastner, spolumajitel sítě restaurací Hospodska, k tomu uvádí: „Zatímco český host patří k nejpokrokovějším v Evropě ve využívání moderních technologií, u české gastronomie je tomu skoro naopak. Gastronomové často nestíhají držet s hostem krok. Roztříštěnost trhu a vysoká nákladovost navíc často ani nedovolují gastronomům investovat a věnovat se novinkám a inovativním řešení. A to je velká škoda“.

„Úspěšní podnikatelé se vyznačovali vždy tím, že dokázali dobře reagovat na potřeby a požadavky svých zákazníků, a to jak v produktu samotném, tak ve způsobu jeho prodeje. Žijeme v době, kdy můžeme platit mobilem, nakupovat potraviny z pohodlí obývacího pokoje či využívat všemožné služby prostřednictvím aplikací. Není tedy na místě zvažovat, zda digitalizovat či nikoli – nutné je řešit, jak rychle digitalizovat a v jakých oblastech nejdříve“, uzavírá výsledky průzkumu místopředseda představenstva pověřený vedením AMSP ČR Zdeněk Tomíček.

více na:

Digitalizaci služeb táhnou online rezervace, sociální média a cloud

zdroj: obrázek: source: www.datafloq.com